1990 yılında kurulan Birikim Elektronik San. Tic. Ltd. Şti., kuruluştan bugüne elektronik sektöründe önemli bir konuma gelmiştir.

Süreç içinde çok önemli projelere imza atan Birikim Elektronik, 2006 yılında Hong Kong merkezli şirket kurmuş ve Shenzhen ofisini açmıştır. Önemli üreticilerle uyumlu çalışma yürütmüş olup, bir çok projenin de proje ortağı olmuştur. Dürüst ve özenli çalışma prensipleri sayesinde Uzakdoğu pazarında da saygın bir konuma erişmiştir.

1           2012 yılında Shenzhen’de  kendi SMD dizgi atölyesini kurarak, birlikte çalıştığı firmalara daha hızlı ve sorunsuz hizmet sunmaya başlamıştır. Anahtar teslimi projelerle firmalarımızın zamandan tasarruf etmelerini ve kazançlarını arttırmalarını sağlamıştır.

2013 yılında LEDli ürünlerin üretilmesine hız vermiş, LED TV alanında yurtdışında bir çok projeyi başarı ile tamamlamıştır.

Başlıca konuları Yarı iletken elektronik elemanlar, Pasif elektronik elemanlar, Konnektörler, LCD ve Display göstergeler, DC/DC konvertörler, Röleler, Sigorta ve sigorta yuvaları, Power Supply, LED aydınlatma ürünleri, Kablosuz Modül  ithalatı olup, ürün çeşitliliğini her geçen gün geliştirmekte, yeni ürün guruplarını sektör hizmetine sunmaktadır.

Yakın zamanda dünyanın önemli Ölçü ve Test Aleti üreticilerinden olan Mastech’in Türkiye temsilciliğini üstlenerek, konularına güçlü bir argüman daha kazandırmıştır. Mastech’in yıllarca Türkiye piyasalarında aranan ürünleri olan Dijital Multimetrelerini, Pens Ampermetrelerini, Temaslı ve İnfrared Termometrelerini, Toprak Direnci ve İzolasyon Test cihazlarını, Devre, Kablo ve Elektrik Test Cihazlarını, Dijital Ses ve Işık Şiddeti Ölçerlerini, Lazer Mesafe Ölçerlerini, Gaz Dedektörü, Çevresel Ölçümler yapan cihazlarını ve diğer ürünlerini piyasada daha kolay ulaşılabilir hale getirmiştir.

Mastech Ölçü ve Test Aletleri, fiyat, ürün çeşitliliği ve kalite açısından Türkiye’de bir çok sektörün gereksinim duyduğu ürün yelpazesi ile Türkiye’deki Pazar payını her geçen gün arttırmaktadır. Kaliteli ürüne daha uygun fiyatla ulaşabilen kullanıcılar sayesinde Mastech Ölçü ve Test Aletleri kullanımı daha yaygın hale gelmektedir.

Son zamanlarda da yine dünyanın en önemli ve tanınmış Test ve Ölçü Aleti markalarına Test Propları üreten fabrikaya, Birikim Elektronik adına tescillenmiş olan 12M markası ile üretim yaptırmaktadır.2

Elektronik üretim sektörü başta olmak üzere, Test ve kalibrasyon laboratuarlarında, ölçü ve test aletlerinde ve en önemlisi eğitim sektöründe kullanılan Test Propları, Test Kitleri, Test Kabloları, Banana Jaklar, Panel Soketler, Born Klemensler, BNC Adaptörler ve Krokodil Klipsleri Türkiye pazarına sunarak, bu konudaki kaliteli ürün ihtiyacına önemli ölçüde cevap vermektedir.

İş güvenliğinin daha önemli hale geldiği günümüzde,  güvenlik bakımından üstün kaliteli, kullanımı kolaylaştıran ve estetik bakımdan göze hoş görünen ürünleri ile 12M, şimdiden ısrarla aranan markalar arasında yerini almıştır.